Architektura

zachowanie układu kamienicy z lat 60.

wpisanie w historyczną tkankę ul. Taczaka

wykorzystanie historycznego detalu balustrady

zielony dziedziniec

drzewa

naturalne materiały

dostępne apartamenty typu penthouse

miejsca rowerowe

ładowarki samochodów elektrycznych

bezpieczeństwo i ekskluzywność mieszkania

funkcjonalność, dostępność i różnorodność mieszkań

dobre doświetlenie

dynamiczna fasada

detale elewacji w kolorze miedzianym

panele fotowoltaiczne

SMART HOME

autorzy projektu: pracownia Litoborski + Marciniak

Historia

Kamienica przy ul. Taczaka 5 to wyjątkowa inwestycja znajdująca się w rozbudowanej kamienicy z lat 60. Nowoczesna architektura łączy się z historyczną tkanką XIX-wiecznej ulicy Taczaka, wyróżniając się poszanowaniem zabytków oraz mieszkaniem wysokiej jakości w kameralnym, zielonym wnętrzu dziedzińca.

design

W projekcie zapewniono wysoką jakość i bezpieczeństwo zamieszkania w samym centrum miasta, dzięki odizolowaniu ekskluzywnego wejścia do budynku od strony dziedzińca. Wyróżniającym jest także bezpośredni dostęp do półprywatnej zieleni w patio oraz przestrzenne tarasy, na których można wypocząć w otoczeniu natury. Mieszkańców otaczać będą trawy, zieleń ekstensywna, a także drzewa z rozłożystymi koronami.

Konstrukcja budynku

Komunikacja

Kiedy tylko zechcesz bez ograniczeń korzystasz z wielkomiejskich atrakcji, a doskonała komunikacja z pozostałymi częściami miasta ułatwia także dojazd na każde spotkanie biznesowe.

Kultura

Inwestycje dzieli jedynie kilkuminutowy spacer od takich kultowych obiektów jak m.in. w Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Teatr Wielki, czy też od Starego Browaru uchodzącego za poznańskie centrum sztuki, handlu i biznesu.

Restauracje i kawiarnie

Taczaka 5 to adres zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie najlepszej poznańskiej gastronomii.

Edukacja

Apartamentowiec przy Taczaka 5 dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer od najlepszych poznańskich uczelni wyższych takich jak m.in. UAM, UEP, WSB czy Akademia Muzyczna.

Rozrywka

Mieszkając przy Taczaka 5 znajdujesz się w samym centrum stolicy Wielkopolski, która oferuje rozmaite rozrywki oraz bogate życie nocne.

Przestrzeń dookoła

Apartamenty

Projekt składa się z heterogenicznych mieszkań, dopasowanych i dostępnych dla różnorodnychpotrzeb mieszkańców. Charakteryzują je wysokie okna oraz przezierne balustrady zapewniające dobredoświetlenie wnętrz.

W ofercie znajdą się jednocześnie funkcjonalne kawalerki, mieszkania kilkupokojowe, a także bardzo duże, jasne i przestronne kilkupokojowe apartamenty typu penthouse na najwyższym piętrze.