Taczaka 5 – inwestycja w bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad inwestowaniem w nieruchomości jako formę zabezpieczenia finansowego i osiągnięcia długoterminowych celów. Wśród różnych opcji, zakup mieszkania premium wydaje się być atrakcyjnym wyborem. 

Zakup mieszkania premium – dlaczego to opłacalne?

Wartość inwestycji: W branży nieruchomości lokalizacja od zawsze jest najważniejszym aspektem i kryteruim wyboru. Mieszkania premium znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach, często z dogodnym dostępem do centrów miast, usług i komunikacji publicznej. Ich cena może być początkowo wyższa, ale wartość nieruchomości rośnie z upływem czasu. Zakup mieszkania premium jest dobrą inwestycją chociażby z perspektywy przyszłego zysku z odsprzedaży – indeksacja cen jest najwyższa właśnie na tym rynku. 

Stabilność cen: Nieruchomości premium są mniej podatne na gwałtowne spadki cen w porównaniu do tańszych alternatyw – doskonale pokazały to kryzysy w latach 2008, 2012 oraz obecne czasy wysokiej inflacji. W trudnych okresach gospodarczych, ceny takich mieszkań zazwyczaj nie odczuwają drastycznych spadków, co czyni je pewniejszym źródłem inwestycji. W roku 2022 oferta premium znacznie się poszerzyła. Taki wzrost w czasie kryzysu gospodarczego daje pewność, że segment nieruchomości luksusowych jest odporny na uwarunkowania gospodarcze.

Wysoka jakość życia: Mieszkania premium oferują wyższy standard wykończenia i lepsze udogodnienia. Apartamenty z podziemną halą garażową przy ul. Taczaka 5 w Poznaniu wyposażone są w dedykowany pakiet Smart Home, ładowarki samochodów elektrycznych, specjalne miejsca dla rowerów oraz panele fotowoltaiczne. Bezdyskusyjnie wpływa to na poprawę komfortu codziennego życia oraz wizerunku inwestora. 

Stabilny wynajem: Jeśli nie planujesz zamieszkać we własnym mieszkaniu, nieruchomość premium zapewni Ci regularne dochody z wynajmu.. Atrakcyjna lokalizacja i wysoki standard mieszkania przyciągają zamożniejszych najemców, co przeklada się na stabilny strumień przychodów.

Kupno mieszkania vs. wynajem

Zakup mieszkania to inwestycja w swoją przyszłość, ale również w przyszłość Twoich bliskich. Posiadanie swojego apartamentu, w przeciwieństwie do wynajmu, gwarantuje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. 

Własna przestrzeń daje pełną swobodę w kwestii aranżacji wnętrza. Dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb i gustu bez ograniczeń wynikających z umowy najmu gwarantuje ogromny komfort. Przy zakupie apartamentu inwestycji Taczaka 5 oferujemy wsparcie architekta oraz rabaty na materiały wykończeniowe. 

Inwestowanie w zakup mieszkania premium jest korzystne zarówno z perspektywy finansowej, jak i jakości życia. Oczywiście, wybór między kupnem a wynajmem zależy od indywidualnych preferencji i sytuacji finansowej. Jednak warto wziąć pod uwagę długoterminowe korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie własnej nieruchomości, zwłaszcza o podwyższonym standardzie w centrum dużego miasta, jakim jest Poznań.

Źródła: 

https://www.forbes.pl/nieruchomosci/rynek-luksusowych-nieruchomosci-czy-to-dobry-moment-na-inwestowanie/j5w900c

https://www.money.pl/gospodarka/dlaczego-nieruchomosci-premium-sa-odporne-na-kryzysy-6841953878915616a.html

https://bithub.pl/inwestycje/nieruchomosci/nawet-100-tys-zl-za-metr-nieruchomosci-premium-w-polsce/https://businessinsider.com.pl/nieruchomosci/apartamenty-premium-odporne-na-podwyzki-stop-procentowych-i-inflacje/bcwfgde